Education

Cross Schools honor rolls

    Cross Schools announce honor rolls for the fourth marking period of the 2010-11 school year.

DEAN'S LIST

KINDERGARTEN

Christian Becker, Emma Belcher, Chloe Conley, Nathan Douglass, Brendan Fisher, Caroline Gonzalez, Ian Heintschel, Thomas Maybank, Danny Mlay, Lance Sevier, Isabella Solaro

FIRST GRADE

Michael Binder, Ellings Hunter, Ben King, Laney Smith, Gabrielle Weil

SECOND GRADE

Caden Becker, Sarah Donaldson, Katie King, Isabella Monro, Kylie Parker, James Plant

THIRD GRADE

Dominic Barberi, Josh Gobel, Bayleigh Howard, John Rosenblum, Chase Stodghill

FOURTH GRADE

Lexi Brigstock, Noah Carlson, Muriel Metzger

FIFTH GRADE

Annie Barrett, Emory Neal, Caroline Richey, Kayla Smith, Drew Weary, Colin Young

SIXTH GRADE

Derrick Dees, Joey Logue, Allison Walter

SEVENTH GRADE

Matthew Dennis, Gabby Horry

EIGHTH GRADE

Robert Barrett, Cameron Nix

HEADMASTER'S HONOR ROLL

KINDERGARTEN

Neely Albert, Amelia Auld, Kathryn Baldwin, Naomi Edmondson, Lily Kemper, Morgan Kronimus, Erin Parker, Brooks Risher, Philip Zuniga

FIRST GRADE

Nathaniel Babbitt, Jonah Carlson, Ryan Donahue, Colin Elliott, James Grainger, Warner Hahn, Isabella Miller, Madeline Murph, Jackson Ogden, Brooke Robertson, Bryce Robertson, Reece Simonson, Blythe Tarleton, Matthew Tisdell, Jackson Tolerton

SECOND GRADE

Gracie Auld, Addison Black, Willow Conley, Emma Drury, Drew Harrell, Molly Howard, Kenzie Kronimus, Charlotte McClure, Bobby Mlay, Drake Porter, Grace Saari, Mary Grace Swanson, Kelsey Warthen

THIRD GRADE

Alyssa Caracola, Jeremy Coe, Margaret Donaldson, Gracyn Drury, Alexandra Horn, Savannah Kemper, Sara McClure, Matthew Monts, Austyn Pierce, Tyler Rice, Caldwell Tarleton, Autumn Waite

FOURTH GRADE

Danika Dingus, Elizabeth McClure, Troy Sevier

FIFTH GRADE

Zoe Keller, J.D. Monts, Delaney Porter

SIXTH GRADE

Rebecca Donaldson, Savannah Page, Carol Ann Rosenblum, Alice Ruth Ward, Savannah Young

SEVENTH GRADE

Will Monts, Caroline Rose

  Comments